German Cadet Class Association

Osoite : Pressentinstrasse 24
Kaupunki : Rostock
Postinumero : 18147
Maa : Germany
Web : www.cadetclass.de
Sähköposti : klassensekretaer@cadetclass.de
Puhelinnumero : 0172 3207601
Veneluokat : Cadet
Päivämäärä Tapahtuma Luokka Maa Kerroin Purjehdusten määrä
23.4.2022 - 24.4.2022 Frühjahrscup Güstrow (SVEG, MV.015) | Inselsee GER 1,00 6
23.4.2022 - 24.4.2022 Bernsteinpokal Ribnitz (SCR, MV.047) | Saaler Bodden GER 1,00 6
30.4.2022 - 1.5.2022 Gothaer-Junior-Cup 2022 Rostock (SVTR, MV.021) | Warnow / Stadthafen GER 1,00 6
30.4.2022 - 1.5.2022 United4 Medemblik Medemblik | Ijsselmeer NED 1,30 6
7.5.2022 - 8.5.2022 Ostseecup der Cadets (1. WMA) Warnemünde (MYCR, MV.020) | Ostsee GER 1,30 6
14.5.2022 - 15.5.2022 United4 Workum Workum | Ijsselmeer NED 1,30 6
14.5.2022 - 15.5.2022 Fleesensee-Pokal Malchow (SVM, MV.051) | Fleesensee GER 1,00 6
26.5.2022 - 29.5.2022 Himmelfahrt im Cadet Ueckermünde (SCP, BG.012) | Stettiner Haff GER 1,00 8
26.5.2022 - 29.5.2022 Dutch Youth Regatta Workum | Ijsselmeer NED 1,40 14
11.6.2022 - 12.6.2022 Parzival Cup Neuruppin (RSN, BG.058) | Ruppiner See GER 1,10 6
18.6.2022 - 19.6.2022 Nordwasserpokal Rostock (RSC 92, MV.055) | Unterwarnow GER 1,10 6
25.6.2022 - 26.6.2022 Sommersonnenwende (2. WMA) Rerik (SVAG, MV.042) | Salzhaff GER 1,30 6
2.7.2022 - 3.7.2022 Goldener Geier (LJM SN, CECC) Geierswalde (1.WSVLS, SC.031) | Geierswalder See GER 1,30 6
2.7.2022 - 6.7.2022 Nieuwpoortweek Nieuwpoort I Ärmelkanal NED 1,40 12
2.7.2022 - 3.7.2022 Auge Sommerregatta Güstrow (SVEG, MV.015) | Inselsee GER 1,00 6
9.7.2022 - 10.7.2022 Zitadellencup Berlin (WGSO, B.021) | Spandauer See GER 1,10 6
24.7.2022 - 29.7.2022 UK Open & National Championships Torquay (RTYC) | Ärmelkanal GBR 1,40 10
30.7.2022 - 5.8.2022 Cadet Open European Championship Torquay (ICC) | Ärmelkanal GBR 1,50 12
10.8.2022 - 16.8.2022 Internationale Deutsche Jugendmeisterschaft Kiel (KYC, SH.017) | Kieler Förde GER 1,40 12
13.8.2022 - 14.8.2022 Lychener Freundschaftsregatta Lychen (SVLY, BG.064) | Großer Lychensee GER 1,00 6
20.8.2022 - 21.8.2022 Kyritzer Regattatage Kyritz (SVUK, BG.035) I Untersee GER 1,00 6
20.8.2022 - 21.8.2022 Küstencup Ribnitz Ribnitz-Damgarten (SCR, MV.047) | Saaler Bodden GER 1,10 6
27.8.2022 - 28.8.2022 Landesjugendmeisterschaft MV Schwerin () | Schweriner See GER 1,20 6
3.9.2022 - 4.9.2022 United4 Workum Workum | Ijsselmeer NED 1,30 6
3.9.2022 - 4.9.2022 Waffelregatta (LJM BE) Zeuthen (SCZ, B.122) | Zeuthener See GER 1,20 6
3.9.2022 - 4.9.2022 Ecolea-Cup Rostock (ROYC, MV.003) | Warnow, Dierkower Bucht GER 1,00 6
10.9.2022 - 11.9.2022 Bremen Cup (LJM BR) Bremen (WVH, BR.016) | Weser GER 1,20 6
17.9.2022 - 18.9.2022 Uckermark-Open (LJM BB, 3. WMA) Prenzlau (SCP, BG.012) | Unteruckersee GER 1,30 6
17.9.2022 - 18.9.2022 Blaues Band der Warnow Rostock (MYCR, MV.020) | Unterwarnow GER 1,10 6
24.9.2022 - 25.9.2022 United4 Medemblik Medemblik | Ijsselmeer NED 1,30 6
24.9.2022 - 25.9.2022 50. Herbstregatta Lenzen (SVL, BG.048) I Rudower See GER 1,00 6
1.10.2022 - 3.10.2022 Barlachpokal Güstrow (SVGUE+SVEGS, MV.061+MV.015) | Inselsee GER 1,40 12
15.10.2022 - 16.10.2022 19. AWG Nebelpokalregatta Güstrow (SVEGS, MV.015) | Inselsee GER 1,10 6
17.12.2022 - 25.12.2022 Australian National Championship Melbourne, Williamstown (RYCV) AUS 1,40 10
27.12.2022 - 2.1.2023 International Cadet Class 2020 World Championship Melbourne, Williamstown (ICC) AUS 1,60 12
Hallituksen jäsenet
Sportwart : Hirthe Gunnar
Klassensekretär : Mennenga Haiko
Puheenjohtaja : Pohla Martin
© 2013 ST Software s.r.o. (Version: 1.0.936.0)