SPLASH Klassen Organisation Germany e.V.

Osoite : Hattinger Str. 983b
Kaupunki : Bochum
Postinumero : 44879
Maa : Germany
Web : http://www.splash-flash.de
Sähköposti : helmy.daum@web.de
Puhelinnumero : 0234490450
Veneluokat : Splash Blue, Splash Flash, Splash Red
Päivämäärä Tapahtuma Luokka
14.4.2019 Mitgliederversammlung 2019 12.00 Uhr Vereinshaus IG Aasee Bocholt
4.5.2019 - 5.5.2019 Geester Seerose 2019 Speichersee, SVSE
4.5.2019 - 5.5.2019 Geester Seerose 2019 Speichersee, SVSE
18.5.2019 - 19.5.2019 German Open 2019, Landesjugendmeisterschaft NRW Möhnesee, YCWA
18.5.2019 - 19.5.2019 German Open 2019, Landesmeisterschaft NRW Möhnesee, YCWA
25.5.2019 - 26.5.2019 8-Seen-Regatta Nordhorn 2019 Vechtesee, BCN
25.5.2019 - 26.5.2019 8-Seen-Regatta Nordhorn 2019 Vechtesee, BCN
29.5.2019 - 2.6.2019 Dutch Youth 2019 Workum, Niederlande
30.5.2019 - 2.6.2019 Traunseewoche 2019 Traunsee, ASKÖ Gmunden
30.5.2019 - 2.6.2019 Traunseewoche 2019 Traunsee, ASKÖ Gmunden
9.6.2019 - 10.6.2019 Pfingstregatta 2019 Maas en Roer
9.6.2019 - 10.6.2019 Pfingstregatta 2019 Maas en Roer
22.6.2019 - 23.6.2019 Euregio 2019 Ascloa, Asselt
22.6.2019 - 23.6.2019 Euregio 2019 Ascloa, Asselt
29.6.2019 - 30.6.2019 8-Seen-Regatta Ibbenbüren 2019 Ibbenbürener Aasee, SCITL
29.6.2019 - 30.6.2019 8-Seen-Regatta Ibbenbüren 2019 Ibbenbürener Aasee, SCITL
6.7.2019 - 7.7.2019 Pfannkuchenregatta 2019 Bocholter Aasee, BOH-YC
6.7.2019 - 7.7.2019 Pfannkuchenregatta 2019 Bocholter Aasee, BOH-YC
20.7.2019 - 27.7.2019 Eurocup 2019 Kamperland, Oosterschelde, Roompot Marina
20.7.2019 - 27.7.2019 Worlds 2019 Kamperland, Oosterschelde, Roompot Marina
17.8.2019 - 18.8.2019 Kreisjugendmeisterschaft Plön 2019 nur Segler aus dem Bereich
24.8.2019 - 25.8.2019 Spardabank-Cup 2019 Halterner Stausee, SCPS
24.8.2019 - 25.8.2019 Spardabank-Cup 2019 Halterner Stausee, SCPS
31.8.2019 - 1.9.2019 Seemeisterschaft 2019 Speichersee, SVSE
31.8.2019 - 1.9.2019 Seemeisterschaft 2019 Speichersee, SVSE
7.9.2019 - 8.9.2019 Klumpenregatta 2019 Bocholter Aasee, SGBR
7.9.2019 - 8.9.2019 Klumpenregatta 2019 Bocholter Aasee, SGBR
14.9.2019 - 15.9.2019 8-Seen-Regatta Hörstel 2019 Tormoorsee, SGH
14.9.2019 - 15.9.2019 8-Seen-Regatta Hörstel 2019 Torfmoorsee, SGH
21.9.2019 - 22.9.2019 Herbstregatta 2019 Maas en Roer
21.9.2019 - 22.9.2019 Herbstregatta 2019 Maas en Roer
28.9.2019 - 29.9.2019 Weidebokaal 2019 Belterwijde, ZV Belterwiede
28.9.2019 - 29.9.2019 Weidebokaal 2019 Belterwijde, ZV Belterwiede
12.10.2019 - 13.10.2019 Absegeln 2019 Elfrather See, KSK
12.10.2019 - 13.10.2019 Absegeln 2019 Elfrather See, KSK
19.10.2019 - 20.10.2019 Abschlussregatta 2019 Maas en Roer
19.10.2019 - 20.10.2019 Abschlussregatta 2019 Maas en Roer
Hallituksen jäsenet
1. Vorsitzende : Daum Wilhelmine
2. Vorsitzender, Schriftführer : Beckers Ulrich
Technischer Sekretär, Regattawart : Daum Wolfgang
Rahastonhoitaja : Kipp Dirk
Jugendwartin : Willing Lisa
unabhängiger Kassenprüfer : Willing Christoph
© 2013 ST Software s.r.o. (Version: 1.0.849.0)